18 sierpnia: uroczystość Przymierza w Szensztacie

Około 180 uczestników Mszy św. przeżyło dziś międzynarodowy Szensztat! Dwie grupy młodzieżowe z Węgier, polska grupa pielgrzymkowa, ojcowie szensztaccy z Nigerii i Indii, którzy obecnie odbywają tercję w Domu Pielgrzyma, członkowie wspólnot szensztackich z wielu narodów sprawili, że dzisiejsza uroczystość Przymierza była bogata i barwna. Dr Löhr, dyrektor generalny Szensztackiego Instytutu Księży Diecezjalnych wygłosił przemówienie na temat dzisiejszego tekstu czytań: Bóg daje nam nowe serce i nowego ducha.
Właśnie dziś w kościele pielgrzymów stanęła wystawa o pallotynie i szenstacie ks. Franzu Reinischu, którą można tam jeszcze zwiedzać w najbliższych tygodniach.
Z Kościoła Pielgrzymów uczestnicy przeszli w procesji do Pierwotnego Sanktuarium i tam odnowili Przymierze Miłości – każdy w swoim języku. Podczas uroczystości Przymierza grupy śpiewały jedną pieśń po drugiej na cześć naszej drogiej Matki Trzykrotnie Podziwianej z Szensztatu.
Było to piękne preludium do Międzynarodowego Festiwalu Spotkań, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Szensztacie.

Najnowszy wkład

Nach oben