25 lat projektu sanktuarium pielgrzymkowego w Niemczech

Uroczystość jubileuszowa z koronacją i konsekracją Niemiec

1 października 2022 roku ludzie ze wszystkich części Niemiec spotkają się, aby ponownie zjednoczyć się z Matką Trzykrotnie Podziwianą, Królową i Ofiarą Szensztatu. Zewnętrznym znakiem będzie przekazanie korony, w którą włożono podarowany kamień szlachetny. Punktem kulminacyjnym będzie statio w Sanktuarium Pierwotnym, gdzie Niemcy zostaną powierzone opiece i ochronie Matki Najświętszej. W ciągu 25 lat powstała ukryta sieć wiary. Symboliczne są tu ponad 6 tys. sanktuariów pielgrzymkowych, które są w naszym kraju w około 42 tys. rodzin, osób indywidualnych, w przedszkolach, szkołach, domach starców i w więzieniu.
Zapraszamy na ucztę!

Koordynatorzy z różnych części Niemiec są bardzo zmotywowani i zaangażowani w przygotowanie programu jubileuszowego pod tym hasłem:

Dziękuję, Mary! – Z Tobą w przyszłość!

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w obchody serdecznie zapraszamy: Zapraszamy na obchody!

Przyjazd z całych Niemiec

(Małe) pielgrzymki autokarowe planowane są z diecezji Aachen, Augsburg, Bamberg, Eichstätt, Freiburg, Fulda, Münster, Speyer, Rottenburg-Stuttgart. Powstał już zespół, który dobrze poprowadzi i będzie towarzyszył pielgrzymce. Także „przewodnik pielgrzyma“ z instrukcjami, modlitwami, tekstami dla wszystkich uczestników. Więcej informacji tutaj.

Program

  • 10:30 Uroczyste nabożeństwo w kościele pielgrzymów z udziałem biskupa Wolfganga Ipolta, diecezja Görlitz
  • 13:45 Godzina kartki z raportami
  • 15:00 Pielgrzymka do Pierwotnego Sanktuarium
  • 15:30 Zawierzenie przyszłości naszego kraju Maryi pod znakiem KRZYŻA
  • 16:30 Błogosławieństwo przyniesionych kapliczek pielgrzymkowych i nowe rozesłanie

Ulotkę z zaproszeniem można pobrać ze strony www.pilgerheiligtum.de lub zamówić w sklepie.

Kampania „Poczta do Marii“

Ci, którzy nie mogą przyjechać na jubileusz, mogą być na nim dzięki akcji pocztówkowej: „Poczta do Marii“. Karty można zamówić bezpłatnie w sklepiku projektu. Na jednej stronie karty wyjaśniona jest akcja. Na drugiej stronie możesz zapisać to, co chciałbyś powiedzieć, powierzyć lub przekazać Maryi jako „dar jubileuszowy“. Przyłóż do tego pieczątkę i gotowe. Wszystkie kartki zbierane są do słoików i zabierane na nabożeństwo jubileuszowe jako osobisty prezent od nadawcy. Karty te zostaną następnie spalone podczas kolejnego Ogniska Przymierza w Pierwotnym Sanktuarium.
„Pocztę do Maryi“ można pobrać na stronie www.pilgerheiligtum.de lub zamówić w sklepie.

Nabożeństwo świąteczne z udziałem biskupa Wolfganga Ipolta, Görlitz

Główny celebrans uroczystej Mszy Świętej, biskup Görlitz, pochodzi bezpośrednio ze Zgromadzenia Ogólnego Episkopatu Niemiec, które do piątku 30 września będzie obradować w Fuldzie. Dobra Opatrzność Boża, bo otwarcie Roku Jubileuszowego nastąpiło 25 marca 2022 r. nie tylko w Pierwotnym Sanktuarium w Szensztacie, ale także przy grobie św. Bonifacego w Fuldzie. Podczas nabożeństwa inauguracyjnego bp dr Michael Gerber pobłogosławił 27 świec na 27-tygodniowy maraton modlitewny dla 27 diecezji Niemiec.

27-tygodniowy maraton modlitewny dla Kościoła w Niemczech

Przez jeden tydzień w sposób szczególny towarzyszy diecezji w modlitwie. Zapalona świeca w Pierwotnym Sanktuarium zaprasza do wspólnej modlitwy. Zespół Jubileuszowy „gwarantuje“ modlitwę i spotyka się cyfrowo ze wszystkich części Niemiec w każdy poniedziałek wieczorem, aby wspólnie odmawiać różaniec w Pierwotnym Sanktuarium. Modlitwa za diecezje i biskupów prowadzona jest także w wielu Centrach Szensztackich oraz poprzez inicjatywy lokalne. Kilku biskupów wyraziło już swoją wdzięczność za wsparcie modlitewne, a informacja o tym pojawiła się w niektórych gazetach kościelnych.

Najnowszy wkład

Nach oben